Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej S.A. zostało powołane do życia w 2003 roku w celu umożliwienia realizacji postanowień ustawy.
Gwarantuje ona udzielanie i wymianę informacji gospodarczych. Ma on więc charakter wielkiego rejestru gdzie dostarczane są i przechowywane informacje o solidnych i tych niesolidnych przedsiębiorcach. A od 2010 roku także konsumentach.
KRD to bezpieczeństwo Twoich transakcji biznesowych.
Bądź bezpieczny w czasach kryzysu. Zweryfikuj rzetelność i wypłacalność Twojego kontrahenta zawczasu. Możesz ją także na bieżąco monitorować i w razie problemów z uiszczeniem należności przekazać KRD cały proces windykacji. Nie będzie Cię to kosztować ani złotówki. Koszta pokryje Twój dłużnik.
Jak dopisać dłużnika do KRD?
Jeśli jednak nie zdecydowałeś się na współpracę wcześniej, a kontrahent zalega z płatnościami, w wysokości minimum 500 zł, dopisanie go do rejestru KRD to najlepszy sposób na tzw. miękką windykację. Jeśli od terminu wymagalności spłaty należności minęło 60 dni to podpisz umowę z KRD.
Twój dłużnik otrzyma ostateczne wezwanie do zapłaty. Jeśli nie ureguluje należności w ciągu kolejnych 30 dni trafia do rejestru KRD.
Statystyki są bardzo dobre. Aż 85% wpisanych spłaca dług. Możesz też wykupić usługę Wezwanie do Zapłaty Plus i w ten sposób zapewnić sobie bezkosztową współpracę z firmą windykacyjną.
Jak wystąpić o raport KRD?
Jeśli jesteś zapobiegliwy i chcesz sprawdzić przyszłego kontrahenta. W tym wypadku również procedurę musisz rozpocząć od podpisania umowy z KRD. Potem wystarczy Ci już NIP sprawdzanej firmy. Jeśli masz do czynienia z rzetelnością i solidnością Twojego potencjalnego partnera biznesowego być może nie będziesz musiał za nic płacić.
Wszystkiego dowiesz się bezpłatnie ze strony kontrahenta klikając w certyfikat Rzetelna Firma.
Im dług starszy tym gorszy.
Jeśli rozważasz podjęcie działań windykacyjnych, decyduj się szybko. Po upływie roku ściągalność długu jest dużo gorsza.
Tymczasem, aż 58% wezwanych do zapłaty reguluje dług jeszcze przed wpisem do rejestru. Wszak wiąże się to z wieloma obostrzeniami i praktycznie uniemożliwia prowadzenie normalnie działalności gospodarczej.